Leap Motion + 3D Printer = Tasarımın Geleceği


3D Yazıcı teknolojisi oldukça geniş bir Dünyanın kapılarını bize açıyor. Ancak 3D yazıcı ile kendi tasarımlarınızı baskı yapabilmeniz için basit de olsa bir 3 boyutlu modelleme programı bilmeniz gerekiyor. Teknolojinin daha da gelişimi ile bu gereksinim de ortadan kalkacak gibi. Bir monitöre bakarak mouse, klavye kullanarak ekran üzerindeki modeller üzerinde tasarım yapmaktansa. El hareketlerini kullanarak 3D olarak algılayabildiğiniz bir görüntü üzerinden tasarım yapmak daha kolay olmaz mıydı ?

Elon Musk = Iron Man

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk Iron Man filminde olduğu gibi tasarımın bir hologram üzerinde sadece el hareketlerini kullanılarak yapılabileceğini hatta ardından 3d yazıcı kullanarak, gerçek bir parçaya dönüştürülebileceğinden bahsetmişti. Bununla ilgili bir video da yayınlayacağını açıklayan Elon Musk bu hafta merakla beklenen videoyu yayınladı.

Leap Motion

Videonun başında Leap Motion algılama teknolojisin kullanarak bir monitör üzerinden 3D tasarım yapılabileceği gösteriliyor. Hatta şeffaf bir ekran üzerinde bu görüntü  adeta hologram gibi bir etki de yaratıyor. Ancak asıl farklılık oculus rift ve leap motion beraber kullanıldığında tasarım için bambaşka bir uygulama ortaya çıkmış oluyor. Sadece Leap Motion kullanarak bile oldukça kolay bir şekilde tasarım yapılabilecek gibi görünüyor.

Leap Motion

Leap Motion devrim yaratan bir algılama teknolojisine sahip. 10 parmağın hareketini de ayrı ayrı algılayabiliyor .Bu sayede bir çok farklı el hareketi kullanmak ve sınırsız kombinasyonlar üretmek mümkün.  Klavye ve mouse gibi insan ergonomisine aykırı araçlar yerine sadece el hareketleri ile çalışan uygulamaların kapıları açılıyor. Bu gelişme 2002 de yayınlanmış Minority Report filminin gerçekleştiği anlamına  da geliyor.

minority Report

Minority Report

Mutlu Son 3 Boyutlu Baskı

Tasarımı tamamlanan obje Lazer sinterleme teknolojisi ile rokete takılabilecek bir parça haline geliyor. 3 boyutlu modellemenin bu kadar basitleşmesi ile 3d yazıcılardan herkes tarafından ciddi fayda sağlanabilir. Tasarım süreçlerini hızlandırmak için bu sistemi entegre eden SpaceX aynı zamanda uzay turizmi, uzay madenciliği ve uluslararası uzay istasyonuna taşıma hizmetleri veren bir şirket.

Gelişmekte olan 3 boyutlu tasarı ve üretim teknolojileri sizce başka hangi uyulamalar da kullanılabilir….

https://twitter.com/elonmusk

Ana sayfa Forum Leap Motion + 3D Printer = Tasarımın Geleceği

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  botmaker tarafından 4 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #136

  botmaker
  Yönetici

  3D Yazıcı teknolojisi oldukça geniş bir Dünyanın kapılarını bize açıyor. Ancak 3D yazıcı ile kendi tasarımlarınızı baskı yapabilmeniz için basit de ol [ Yazının Tamamı: http://3dprintertr.com/3d-printer-leap-motion-tasarim/]


    Quote
  • Bu konu 4 yıl 4 ay önce önce  botmaker tarafından değiştirildi.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.