3D Yazıcı Sahibi Olmanız için 3 Neden


3D Yazıcı teknolojisi korkunç hızla büyüyen yeni bir üretim endüstrisi yarattı ancak halen geniş kitlelere yayılmakta zorluk çekiyor. Bunun temelinde bu makinelerin neler yapabileceğinin tam olarak anlaşılamaması yattığını düşünüyorum. 3D Yazıcıların nasıl çalıştığını bilen hatta profesyonel hayatta bu tür makinelere erişimi olan insanlar bile, bu makinelerin yakın gelecekte hayatımızı nasıl değiştireceğini tam olarak anlayamamakta. Bu nedenle bu yazıyı hazırlamanın bir görev olduğunu düşündüm ve harekete geçtim.

1. 3D Yazıcı Sektörü Hızla Büyüyor

3D Yazıcı sektörü çok hızlı büyüyor ve önümüzdeki dönemde de büyüme devam edecek. Bir 3D Yazıcı sahibi olarak, kullanım alanlarını, çalışma prensibi daha iyi anlayarak bu büyümeyi bir fırsata çevirebilirsiniz. 3D yazıcı sektörü şu an 1970 lerde bilgisayar sektörünün olduğu durumda. Bu alanda daha çok hobi amaçlı ilgi duyan kendi makinelerini kendi yapan ve kendi tasarımlarını düşük maliyetle objelere çevirmek isteyen meraklı insanlar sayesinde büyüme gerçekleşiyor. Teknoloji gelişiminde bu kitleye “early adopters”, Türkçesi ile erken benimseyenler denmektedir. 1970’lerde Bilgisayar teknolojilerini erken benimseyenlere örnek olarak verebileceğimiz isimler, Steve Jobs, Bill Gates, Steve Ballmer, Steve Woznika. Bir teknolojiyi erken benimsemek biraz maliyetli ve riskli olabilir ancak uzun vadede sağlayacağı fayda inanılmaz olabilir.

3D Yazıcı Sektörü Gelişimi

3D Yazıcı Sektörü Gelişimi

2. Fikirlerinizi Hayata Geçirin

Genellikle bir fikre sahip olmak, o fikri hayata geçirmekten çok daha kolaydır.Eminim sizde gün içinde karşılaştığınız sorunlara çözüm üretmek istemişsinizdir. Keşke şöyle bir ürün olsa dediğiniz olmuştur. 3D yazıcılar bu gibi fikirlerinizi hızlı bir şekilde hayata geçirmeniz için en ideal makinedir. Bir örnek vermek gerekirse, Enif kullanıcısı kalem pilleri toparlamak için aşağıdaki gibi bir basit çözüm tasarlamış. Thingiverse sitesi bu ve bunun gibi binlerce tasarım dolu. Sizde fikirlerinizi, çözümlerinizi hayata geçirmek için 3D tasarım ve 3D yazıcıları kullanabilirsiniz. 3D tasarımın gözünüzü korkutmasına izin vermeyin. Sketchup, 123D Design, Tinkercad gibi ücretsiz programlar sayesinde artık çocuklar bile 3d tasarım yapabiliyor.

3d yazıcı ile fikirler

3d yazıcı ile fikirler

 

3-Fikirlerinizi Koruyun

Profesyonel anlamda tasarım ve geliştirme faaliyetleri ile ilgileniyor olabilirsiniz. Bu durumda zaten bir çok hızlı prototipleme ve 3d baskı hizmeti veren servis büroları ile çalışıyorsunuzdur. Bu durum tasarımınızın ya da patentlik ürün fikrinizin daha prototip aşamasında çalınmasına sebep olabilir.  3d baskı hizmeti almak için harcayacağınız toplam zaman da ayrıca bir  maliyet yaratmaktadır. Baskı hizmeti için tedarikçiden fiyat almak isteklerinizi anlatmak, modeli güvenli bir şekilde göndermek, üretim ve sevkıyat için harcayacağınız zamanda kendi makinenizi kullanarak baskı alabilir ve modelinizi iyileştirerek tasarımınızı mükemmelleştirebilirsiniz.

 Fikri Haklar

 

Kaynak

 

 

 

 

Ana sayfa Forum 3D Yazıcı Sahibi Olmanız için 3 Neden

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  botmaker tarafından 4 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.