3D MALZEMELERI ILE ILGILI

Ana sayfa Forum Genel / Yeni Başlayanlar 3D MALZEMELERI ILE ILGILI

Bu konu 20 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  berkant selhep tarafından 2 yıl 7 ay önce tarihinde güncellendi.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 21)
  • Yazar
    Yazılar

omerr88
    Katılımcı

MERHABA ARKADASLAR

3D YAZICININ MALZEMELERINI ACABA YAZABILIR MISINIZ BILEN VAR MI KENDIMIZ YAPSAK HANGI PARCALARA NELERE IHTIYACIMIZ VARDIR.
    BU PARCALARI YAZARSAK BELKI YAPMAK ISTEYEN OLURSA DAHA ISI DAHA DA KOLAYLASACAKTIR KISI ICIN

ILGINIZE TESEKKURLER

Nefermu
    Katılımcı

Bu yazı dizisini takip edebilirsiniz

http://www.3byazici.com/2013/12/3d-printer-yapm-1-elektronik-kontrol.html

omerr88
    Katılımcı

PEKI SUNU MERAK EDIYORUM DIYELIM 3D YAZICIYI TOPLADIK ELEKTRONIK KARTLARIDA ALDIK BU ELEKTRONIK KARTLARI NASIL DEVREYE SOKUCAZ YAZILIMI NASIL YAPICAZ?

botmaker
    Yönetici

3D Yazıcı kartları üzerlerinde gerekli yazılımlar ile yüklü geliyor. Repetier yada pronterface gibi programlar ile 3d printer çalıştırılabiliyor. Kalibrasyon yapmak gerekebilir. Reprap bölümünde detaylı açıklama yazılmıştı

omerr88
    Katılımcı

3d prınter malzemelerı ıstanbulda yada turkıyede satan yok mu

HEATBED bed ısıtı tabaka mesela
    ııtıcı uc olan kısmı

bunları satan bıryer var mıdır bılıyormusunuz?

botmaker
    Yönetici

Sahibinden de bir kaç satıcı. Bende de bir tane fazla heated bed var, sahibindene koymuştum. Heated bed olmadan da 3d yazıcı yapabilirsin. Bence en son alınacak parça Heated bed.

omerr88
    Katılımcı

pekı bırsey sorucam bu ebay ve alıbaba yada alı express sıtelerınden alsam elıme ulasırmı yanı guvenılebılır mı bu sıtelerden alısverıs yapsam bılıyor musunuz onceden hıc aldınız mı?

omerr88
    Katılımcı

alı expressle sıparıs verdım deneme olarak bakalım nasıl bır yol ızlenecek elıme nasıl ulasacak bakıcam eger sıkıntı olmazsa tekrar dıger parcalarıda alıcam yok ulasırsa baska yollardan bakıcam nasıl elıme ulasıyor burdan bılgılendırırım varsa yapmak ısteyen arkadaslar tavsıye edıp etmeyecegım urunun gelmesıyle anlıyacam

botmaker
    Yönetici

Umarım elinize sorunsuzn ulaşır.

berkant selhep
    Katılımcı

ali express veya ebaydan alışveriş yaptığınızda malzemeler yaklaşık20 günde elinizde olur. yanlız özellikle 100$ ı geçmemenizde fayda var. 100$ dan sonra işin içine gümrük vergileri girdiğinden sıkıntınız olabilir. Gidip gümrük işleri ile uğraşmak gibi. Yıllardır bu sitelerden alış veriş yaparım bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

omerr88
    Katılımcı

MERHABA BERKANT BEY

PEKI BEN 69 DOLARA SIMDI BIRSEY ALIYORUM HAFTAYA ELIMDE OLUR DIYE TAHMIN EDIYORUM BIRSEY DAHA SIPARIS VERICEM FAKAT 100 DOLARI GECIYOR MESELA BUGUN BIRINI SIPARIS VERIP YARINDA DIGERINI VERSEM BU SEKIL OLABILIR MI GUMRUGE TAKILIR MI BU SEKIL NASIL YAPMAM GEREK BIR KAC PARCA ALICAM FAKAT TOPLAMI 200 DOLAR YAPIYOR AMA BIR PARCA 100 DOLARI GECMEMEKTEDIR. EN FAZLA 80 DOLAR BIR PARCASI BILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM

IYI CALISMALAR

berkant selhep
    Katılımcı

Merhaba Ömer bey;

Bu sitelerden tek seferde verebileceğiniz sipariş tutarı 100$ dır ayrı ayrı ürünlerden sipariş verebilirsiniz, 4,5kg ı geçen paketler gümrük görevlileri tarafından kontrol amaçlı açılabilir ve aynı üründen 1 sene içerisinde en fazla 5 adet şahsi kullanım için getirebilirsiniz. Mesela bir3d yazıcıya ait bütün parçalar bir satıcıda mevcut, Gümrükle uğraşmak istemiyorsunuz. Satıcı ile görüşüp küçük partiler halinde hepsini gönderttire bilirsiniz. Bu konularda yardımcı oluyorlar. Ancak ürünlerin fiyatlarını düşük yazdırmayın çünkü gümrüğe takılır ve memuru size “bu ürünün benzerini ebayda açıp bak arkadaşım bu ürün burada senin verdiğin fiyattan çok pahalı” derse cevap veremezsiniz. Birde özellikle ürünleri ev adresine istemeniz ürünün ticari amaçla kullanılmayacağı algısını sağlıyor. Ben hep iş adresimi kullandım 1 sefer (cep telefonu getirtmiştim mevzuat gereği getirilemiyormuş) takıldı başka sıkıntım olmadı. Takip numarası isterseniz gelen malzemelerin yoldaki durumlarınıda öğrenebilirsiniz. Umarım cevabım kafanızdaki soruları yanıtmalanıza yardımcı olur.
    Kolay gelsin.

omerr88
    Katılımcı

merhaba berkant bey

ılk once sorularımı cvbladıgınız ıcın cok tsk ederım ben yurt dısından getırmemın amacını acıklayım ılk once ben kendım ılk once deneme olarak prusa i3 yazıcıyı kendım kurmak yapmak ıstıyorum bunu kendım yaparsam basarırsam sonrakı ıslemlerde yapıp satmayı yada 3 boyutlu cıktı almak ıcın bırseyler yapmayı dusunuyorum… ben elektronık hed bad ısıtıcı uc ve motorları dısarıdan almayı dusunuyorum suan elektronık takımını aldım yolda haftaya gelmek uzeredır bana geldıgı taktırdee motor ısıtıcı uc hed badı de yurt dısından almayı dusunuyorum. dıyelım 3d satıcısıyla anlastım o kucuk partıler halınde yolluyor bu nıye gumruge takılmıyor ve o satıcıda en fazla 5 adet mı yollayabılır bana ben alıexpressten elektronık parcayı aldım bu urunu en fazla 5 defa mı alabılıyorum senede…

ıyı calısmalar dılerım…

berkant selhep
    Katılımcı

Kusura bakmayın ancak cevap yazabildim.
    Sanırım bizlerde Öncelikle bir haobi olarak sonrası içinde sizinle aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Ürün getirip satma konusu biraz daha teferuatlı bir konu. Çünkü iş ticarete girdiğine işin içine vergi mevzuatı girebilir ve bir şirketiniz yoksa bu sıkıntılar yaratabilir. Eğer ben bunları göze alırım derseniz o zaman aşağıdaki linkten daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Daha önce Okuduğum ama şu anda linkini bulamadığım bir sayfada aynı üründen 5 adet getirilebileceği yazıyordu bu sebeple o ayrıntıyı yazdım.
    Yeterli gelmediği yerde bende bildiğim kadarı ile size yardımcı olmaya çalışirim.
    Selamlar

http://www.turgayatli.com/yurtdisindan-alisveris-bolum-1-aliexpress-com/
    http://www.kiaclubtr.com/showthread.php?t=3593
    http://www.aktifgirisimci.com/dis-ticaret/cinden-mal-getirmek

• Bu yanıt 3 yıl 4 ay önce önce  berkant selhep tarafından değiştirildi.
    • Bu yanıt 3 yıl 4 ay önce önce  berkant selhep tarafından değiştirildi.

omerr88
    Katılımcı

KUSURA BAKMAYIN BENDE ANCA OKUDUM

5 URUNU BENDE OKUMUSTUM EN FAZLA URUN DIYE ASAGIDA SUAN EKLEDIGIM SIPARISLER VAR RESIMLER TOPLAM 282 DOLAR TUTUYOR FAKAT URUNUN BIR TANESI 100 DOLARI GECMIYOR. BU SEKIL ALABILIR MIYIM YOKSA BIR GUN BIRINI SIPARIS VEREYIM BIR SONRAKI GUN BIRINI MI SIPARIS VEREYIM. PEKI BIRSEY SORUCAM SIZIN 3D YAZICINIZ VAR MI, KENDINIZ MI YAPTINIZ?

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 21)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.