3D Print tabanlı bir iş kurmak istiyorum…

Ana sayfa Forum Genel / Yeni Başlayanlar 3D Print tabanlı bir iş kurmak istiyorum…

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  ZKAN tarafından 1 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar

mms
    Katılımcı

Arkadaşlar, 3D printer tabanlı model, baskı alınabilen, her şeye cevap verebilecek alt yapıda bir şirket kurmayı planlıyorum.
    Sizce nasıl başlamam gerekir tam olarak, Hangi 3D printer işimi daha çok görür fikir olarak yardımcı olur musunuz ?
    Replicator Z18
    Ultramaker 2
    Zortrax M200

sanırım bu 3ü en iyisi gibi duruyor,
    merak ettiğim şey şu: bazı makineler, toz içinde baskı yapıyor, bunların bu cihazlardan farkı nedir ?
    Bütün cihazlar tek seferde sadece tek renk mi basabiliyor ?

botmaker
    Yönetici

Büyüklük hız ve kolay kullanım nedeni ile Z18 profesyonel yada bu tarz bir işletme için daha mantıklı duruyor. Her halikarda bu makineler maalesef profesyonel değiller. İngilizce tabirle prosumer sınıfına giriyorlar. Profesyonel hizmet sağlayan bir işletme içim 3d systems ya da stratasys, eos gibi profesyonel makine üreticilerine bakmakta fayda var.

ZKAN
    Katılımcı

Bu üç ürünün çalışma mantığı aynı , aslında aralarında fark çok küçük , mesela bende İ3 pruse 2 var idare eder
    ama buradaki 3 yazıcıda çalışma prensipleri açısından ondan daha iyi diyebilirim fakat Bu göstermiş olduğunuz 3 yazıcı arasındaki
    küçük farklılıklar şöyle anlatayım yazım tablasının sabit olması çok önemli ,bu 3 yazıcının tablaları iyi araştırın mesela Replicator Z18 tabla sabit nozzel X,Y,Z düzleminde hareket ediyor diye biliyorum ,Ultramaker 2 yazımı tabla z ekseninde hareketli Z ekseninin biri hareketli diğeri sabit olması benim tavsiyem Z ekseni sabit olanı tercih edin derim.

professionel yazıcıar hammadder kumu var tek seferde bir katman serer be tek seferde lazerle seri ve kususrsuz şekillendirme yapar sonra bir katman daha
    serer böyle devam eder ve hatasız bir ürün elde edersin ama yazıcının fiyatları çok yüksek tek dezavantajı bu.

Replicator Z18 Tabla sabit nozzel X,Y,Z Hareketli (nozzel kullanılan yazıcılar arasında bana göre en iyisi bu )

Ultramaker 2 Tabla Hareketli (Z ekseninde) nozzel X,Y Hareketli (tabla Z de hareket etsede yin ufak titreşimler dikey büyük parçalarda sıkıntı oluştura bilir)

Zortrax M200 Tabla Hareketli (Z ekseninde) nozzel X,Y Hareketli

i3 PRUSE2 Tabla Hareketli (Y ekseninde) nozzel X,Z Hareketli (Negatif tarafı dikey parçaları yatayda ileri götürdügü için titreşimler katmanları bozuyor çok yavaş yazdırmak gerekiyor o bile yeterli olmuyor destege ragmen)

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.