3d yazıcıda yazarken yarıda kesilme

Ana sayfa Forum Reprap, Kendin yap… 3d yazıcıda yazarken yarıda kesilme

Bu konu 9 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  botmaker tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Yazılar

bertan
    Katılımcı

arkadaşlar yazıcımda parça yazarken filament basım yarıda iken kesiliyor yapışma veya herhangibir problem yok filament basan motor duruyor sadece diğer motorlar çalışmaya devam ediyor.nasıl çözerim acil yardım.

botmaker
    Yönetici

Nerhabalar

Filaman basan motor yada motorun sürücüsü çok ısınıyor olabilir. Ne kadar süre sonra kesiliyor. Baskı hızını düşürmeyi deneyebilirsiniz. Makine nedir

Teşekkürler

bertan
    Katılımcı

Makına modelı abbas.diğer motorlar filament basandan daha çok ısınmasına rağmen çalışıyor.25-30 dk çalışmadan sonra filament basımı duruyor.çözemiyorum.curadan g kodunu repetiere yolluyorum.ne yapabilirim

botmaker
    Yönetici

Selamlar tekrar, nozzle da tıkanma oluyor mu. Takılma olduğu zaman yazıcıyı durdurup serbest, havada extrude etmeyi denediniz mi ?

bertan
    Katılımcı

Denedim tıkanma yok.boş yere çekip basıyorum filament geliyor.

botmaker
    Yönetici

Motor’un torq değeri düşük olabilir. Abbas üzerinde bowden tipi extruder kullanılıyor. Bu gibi extruderlarda sürtünmeden dolayı motorun karşılaştığı direnç oldukça artar. Teflon hortumun bağlantı noktalarında aşırı sürtünmeye neden olan bir takılma olabilir.

Daha önce belirttiğim gibi motorun ya da motora bağlı sürücünün de ısınma problemi olabilir

bertan
    Katılımcı

Diğer step motorlar ısınma yapıyor bunu nasıl engelleyebilirim yani akımı arttırmak buna çare olur mu

botmaker
    Yönetici

step sürücülerdeki ve step motordaki ısınma problemini. üzerlerine heat sink ve fan yerleştirerek çözebilirsiniz.Ekte ki fotoğraflarda gösterildiği gibi

• Bu yanıt 1 yıl 3 ay önce önce  botmaker tarafından değiştirildi.
    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

harunhb
    Katılımcı

Merhaba
    ben sunhokey prusa i3 kullanıyorum.problemim yazım aşamasında z motor lardan biri(sağ taraftaki)bir süre sonra diğerinden yavaş kalıyor ve sonra takılıyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

botmaker
    Yönetici

Merhaba

Z eksen motorlarının bağlı bulunduğu milleri ve somunları kontrol etmekte fayda var. Mekanik bir probleme benziyor.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.