Forum – Topluluk İyileştirme Önerileri

Ana sayfa Forum Genel / Yeni Başlayanlar Forum – Topluluk İyileştirme Önerileri

Bu konu 14 yanıt ve 5 izleyen içeriyor ve en son  TECHnic tarafından 3 yıl 11 ay önce tarihinde güncellendi.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar

botmaker
    Yönetici

Selamlar

Forumu nasıl daha iyi bir hale getirebiliriz. Önerilerinizi bekliyoruz.

alpamis34
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

Acaba grup moderatörü üyelerin bir araya gelmesini sağlayabilcek bir organizasyon yapabilirmi ? Herkes Istanbul dan değil gördüğüm kadarıyla ama , belki Istanbul dışında olanlara da uyan bir zaman olur ve buluşup karşılıklı fikir alışverisinde bulunabiliriz.Yer zaman konusunda önerisi olan var mı?

botmaker
    Yönetici

Selamlar planlayacagiz. Su an katılıminim artmasını bekliyoruz. Sponsorluk alarak herkesin kendi makinelerini getirebildigi mini bir fuar da olabilir. Özel Mesajlaşma ileride olacak.

arif
    Katılımcı

ben 3d printer yapmak istiyorum sakat bir abim var o maket ev falan yapıyor biz sadece ortak bir planlama ile bir makina yapmak istiyoruz

kocali
    Katılımcı

İstanbul da buluşma olsa çay çorba toplantıları olsa güzel olurdu

arif
    Katılımcı

ben fethiyede yasıyorum

alpamis34
    Katılımcı

Merhaba Hacibot
    Senin yerin nerde ?

Bu arada mini fuar guzel bi fikir gerceklestirmek lazim

TECHnic
    Katılımcı

Topluluk olarak daha yeni gelişen ve çoğalan daha doğrusu yavaş çoğalan bir topluluğuz haliyle.

Forum olarak da; anladığım kadarı ile site alt yapısı tam anlamı ile bir forum özelliklerini taşımıyor. Diğer örneklere bakılarak eksikler eklenebilir. Ama tabi bu da bir anda olacak bir şey değil yavaş yavaş olacaktır.

TECHnic
    Katılımcı

Ana\ Forum altındaki başlıklar, aslında “Ana Kategoriler” biraz daha sadeleştirilerek sabitlenmeli (kısa başlıklarla). Onların altında “Alt Kategoriler” olmalı, şuanda açık olanlar da oralara taşınmalı,

Mesela; Örnek Ana Kategoriler ve Alt Kategoriler
    – Genel

– Donanım
    —- Hazır Sistemler
    —- Kendin Yap Sistemler
    —- Kullanılan Hammaddeler
    —- vb.

– Yazılım
    —- 3D Tasarım/ Modelleme yazılımları
    —- Dilimleme yazılımları
    —- Arduino FW Kodlar
    —- vb.

– Basılmış Ürünler

– 3D Scanner / 3B Tarama

– Haberler / Yenilikler

– Pazar Alanı

– vb.

Ve tabi bu Ana ve Alt Kategorilere Webmaster ve Moderatörler ekleme yapabilecek. Onun dışında bunların altında isteyen istediği ilgili yere konusunu açabilecek.

Daha düzenli ve kolay anlaşılır bir forum adına yapılabilecekleri kendimce sıraladım. Yorumlarınıza açıktır…

botmaker
    Yönetici

Şu an reprap kendin yap altında sadece 12 başlık var bölmek için biraz erken.

TECHnic
    Katılımcı

Tabiki şuanda bazı şeyler için erken. Zamanla oturacaktır bazı şeyler.
    Fakat insanlar bilgi paylaşımı için gelirken sitenin arayüzünden yada kullanımından dolayı da gitmesinler.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.