Forum yazilimi ?

Ana sayfa Forum Genel / Yeni Başlayanlar Forum yazilimi ?

Bu konu 27 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  botmaker tarafından 1 yıl 7 ay önce tarihinde güncellendi.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 28)
  • Yazar
    Yazılar

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

Merhaba ,

Turkiyede amator bir 3dprinter toplulugu gormek beni cok sevindirdi. Elimden geldigi kadar takip ediyorum. Ancak forum yazilimi cok kullanisli gelmedi bana ( sanirim farkli yerlerden edindigimiz aliskanliklar nedeniyle ).

Toplulugun kisa zamanda buyuyebilecegini dusunuyorum. Bu nedenle acaba baska bir yazilim’a gecme dusunceniz var mi ogrenmek ve bu konuda tesvik etmek istedim.

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

Aslinda kastettigim phpbb yada vbulletin gibi yaygin kullanilan forum altyapilarindan biri kullanilabilir mi diye sormakti.

Ortam yani site kismini bende cok begendim ( wordpress ).

Yapanlarin ellerine saglik daha da onemlisi paylastiklari icin bilgilerini tecrubelerini tesekkur ediyorum.

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

Evet sizin sistemdeki forum daha kullanisli gorunuyor.Daha once phpBB ve Vbulletin yazilimlarini gormussunuzdur. Uzun vadede onlar daha yonetilebilir kullanilabilir sistemler diye dusunuyorum. Gerci cok uzun zamandir internet kullaniyorum. Deneyimlerim henuz cok gelismemis alanlarda ( 3d yazicilar bence boyle bir alan ) farkli forumlara dagilmaktansa tek cati altinda toplanmanin daha dogru oldugu yonunde.

• Bu yanıt 3 yıl 8 ay önce önce  Hikmet Gümüş tarafından değiştirildi.

botmaker
    Yönetici

forum yazılımı bbpress, yaygın kullanımlan forum yazılımlarından biridir, ayrıca sosyal ağ alt yapısına da sahip. İlerde grup kurma kişisel sayfa oluşturma gibi özellikleri de açabiliriz. Şu an çok çekirdek bir kitle var. Ayrıca yalın kullanımı kolay aynı zamanda telefon tablet tüm cihazlarda da sorunsuz çalışıyor.

sizin tavsiyeleriniz neler

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

Bende phpbb yada vbulletin olabilir diye dusundum , ama bunda da sorun yok bende cabuk adapte olurum.

TECHnic
    Katılımcı

Evet bende Gumush arkadaşımıza katılıyorum. Özellikle vbulletin konusunda.
    Dediği de doğru aslında, farkli yerlerden edinilen aliskanliklar nedeniyle de böyle görüyoruz. Fakat bu sadece eleştiri anlamında düşünülmemeli. Bu fikirler tamamen forumu geliştirme adına yapılabilecek fikirler yada önerilerdir.

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

Tekrar merhaba , foruma tekrar geldigimde son gelisimden beri yeni yazilanlar diye bir bolum var mi ? Bu sekilde daha rahat takip edebilirim diye dusunuyorum.

TECHnic
    Katılımcı

Forum üzerinde Özel Mesaj yokmu? Benmi göremiyorum?

Forumun gelişmesi için forum yazılımının değişmesi konusunda ısrarcıyım diyebilirim…

botmaker
    Yönetici

Özel mesaj sistemi devreye alınmıştır.

Forumda eksikliğini gördüğünüz başka noktalar var mı ?

TECHnic
    Katılımcı

ÖM nasıl gönderiyoruz ya bulamadım yada göremedim…

botmaker
    Yönetici

sağ üst köşeden

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

botmaker
    Yönetici

Sitede bir çok yenilik yaptık. Yorumlarınızı bekliyoruz

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

Ellerinize saglik , ilk dikkatimi ceken konularin yani sira alt forumlarada uye olup guncellemeleri haber alabilmemiz.

Ancak var isede ben son gelisimden beri yazilan mesajlari gosteren kismi bulamadim.

botmaker
    Yönetici

Konu ve forumların kenarlarındaki çizgiler koyu renk ise yeni mesaj var anlamına geliyor

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Hikmet Gümüş
    Katılımcı

http://3dprintertr.com/forums/view/popular/
    Populer konulari gosteriyor.

http://3dprintertr.com/forums/view/all-topics/
    Tum konulari zamana gore yeniden eskiye dogru diziyor.

Bu sekilde geriye dogru tarama yada populer konular gorunebiliyor.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 28)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.