Kısa devre _ bozulan nedir ?

Ana sayfa Forum Reprap, Kendin yap… Kısa devre _ bozulan nedir ?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Kağan tarafından 11 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar

Ömer
    Katılımcı

merhaba,
    end stop u yanlış bağladım ve bir çıt sesinin ardından bir şeyler yandı 🙂 Mega ve ramps 1.4 çalışıyor ancak hem usb den hemde güç kaynağından aynı anda elektrik vermem gerekiyor ve ekranın trimpot ayarını değiştirmem gerekiyor. Sanırım mega üzerinde bir şey yanıyor, sistem hala çalışıyor, motorlar dönüyor vs ancak bu yanan şey acaba nedir bilen varmıdır acaba? Muhtemelen 3 kuruşluk bir şeyi değiştirsem düzelecek, yeni bir mega almak istemiyorum.
    Birde end stop nasıl bağlanıyor ayrıntılı anlatmanız mümkünse bir daha hata yapmamam açısından çok faydalı olur 🙂
    Teşekkürler.

• Bu konu 1 yıl 1 ay önce önce  Ömer tarafından değiştirildi.

Oğuzhan
    Katılımcı

Merhaba,
    Sorununa cevap gelmemiş. Ben de yeni başladım yazıcıyı yapmaya sendeki aynı sorun bende de oldu. Hem usb yi hem güç kaynağını bağlamadan mega çalışmıyor.Sadece güç kaynağını bağladığımda ramp üstündeki sarı ışık yanıp sönüyor ve lcd ekran zayıfça yanıyor ama yazılar gelmiyor.Acaba sen sorununa çözüm bulabildin mi paylaşırsan çok sevinirim .Teşekkürler.

Kağan
    Katılımcı

Merhaba,
    aşağı yukarı aynı sorunu ben de yaşadım. Ramps 1.4 kullandım bir kaç ay ve sonrasında bilgisayardan ayırmak için RepRapDiscount Full Graphic Smart Controller aldım ve bağladım. Ancak bir problem vardı ki ekran çalışıyor ama kontrastı çok düşük ve neredeyse okunmuyordu. Usb ile bağlanırsam çalışıyor ama bilgisayardan ayıramıyorum. Sonra fark ettim ki power ve usb den aynı anda güç vermem gerekiyor çünkü ekran kontrastını ayarlayan bir direnç ya da kondasatördü sanırım çok iyi bir kondisyonda değilmiş ve ben de kullandığım powerdan +5v alarak arduinoyu usb den besledim. Şu an ekran çalışıyor ama bunu çözmesi 1 ay sürdü. Problem aynıysa ikisinden birlikte beslemeyi deneyin.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.