Merhaba ben yeniyim henüz yazıcım bile yok

Ana sayfa Forum Genel / Yeni Başlayanlar Merhaba ben yeniyim henüz yazıcım bile yok

Bu konu 10 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Dinopis tarafından 1 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar

Dinopis
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

Henüz ne almam gerektiğini bile bilmiyorum. Aliexpress fiyatları uygun görünüyor. Hobi amaçlı alacağım için çok fazla para vermeye gerek yok sanırım. Bana önerileriniz nedir?

Demonteleri inceledim ama hangisini almam gerekiyor bilemedim. Sorunsuz bir şey olsun. Eğer çin ürünleri sorunlu ise tr’de 2000tl ye kadar işini düzgün yapan bir cihaz da olabilir.

Teşekkürler…

botmaker
    Yönetici

Merhabalar

Foruma hoş geldiniz. 2000TL seviyesi için printrbot u tavsiye ederim. Ya da demonte bir Prusa i3 de alabilirsiniz

https://printrbot.com/shop/assembled-simple-metal/

http://reprap.org/wiki/Prusa_i3

Dinopis
    Katılımcı

İkisi arasındaki fark kabaca nedir? 1000TL daha fazla ödemenin getirisi ne olur?
    Teşekkür ederim

botmaker
    Yönetici

Prusa i3 ‘ü demonte olarak 250-300 dolara alabilirsiniz. Monte etme biraz daha zor olsada çok öğreticidir. Printrbot alırsanız hazır montajlı bir makine alırsınız baskı alanı daha küçüktür ama direk kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dinopis
    Katılımcı

Fiyatı uygun olduğu için Prusa sipariş ettim. Bekleyelim görelim. Sağolun…

botmaker
    Yönetici

Hayırlı olsun, Prusa ile ilgili başta bu forum olmak üzere bir çok kaynak ve desteğe ulaşabilirsiniz

Dinopis
    Katılımcı

Anladım, sağolun.
    Yazıcının yanında bana lazım olacak bir şeyler de var mı? 3d yazıcı ile bana lazım olacak ekipmanlar varsa onların da siparişini vereyim.

botmaker
    Yönetici

PLA malzeme için mavi bant, Yazıcı zeminine yapışmaaı içi

PLA malzemeyi nemden korumak ilin silicagel ve hava sızdırma poşet

Sıpatula

İnce alyen seti, gerektiğinde kuplin ve kasnakları sıkmak için

Support malzemeleri kesmek için tel kesme pensesi

Dinopis
    Katılımcı

Pritt ve saç spreyi nerede ne amaçla kullanılıyor? Çıktı alırken obejinin yapışması için mi yapışmaması için mı çabalıyoruz?

botmaker
    Yönetici

Pritt ve saç spreyi mavi bant üzerinde ilk katman serilirken yapışkanlığını arttırmak için kullanılıyor

Dinopis
    Katılımcı

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Bu ön bilgileri almam iyi oldu. Yazıcım geldikten sonra da tekrar burada olacağım.
    İyi günler…

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.