Plan Proje Ücretleri


Ana sayfa Forum 3D Modelleme Plan Proje Ücretleri

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  3boyutlu tarafından 1 yıl 1 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2301

  3boyutlu
  Katılımcı

  Müteahhit firmalar plan proje ücretleri sırasında bir takım maddeleri göz önüne alarak işlerini yürütürler. Buradaki bir takım maddeler dediğimiz, hakediş kurallarıdır. Yani binanın atıyoruz otopark bölümünü yapmışsınız siz onun bir hak edişini alırsınız. Anlaşma nasılsa veya binanın 3te 1ini yapmışsınızdır. Onun bir Hak edişini alırsınız. Diğer işleminize devam edersiniz

  Peki başlıca plan proje çizimi ücretleri konusunda nelere dikkat etmek gerekir. Bunları hep beraber işleyelim. Her şeyin çok açık bir şekilde hem siz alıcı hem satıcı olan proje çizimi yapan kişi veya firmaların konuya en baştan tarafların hem fikir hakim olması gerekir. İki taraf arasında büyük bir anlaşmazlıklar varsa projenin ilerleyen bölümlerinde geriye doğru dönüşlerde gerçekten, belki çok fazla zaman kaybı yaşanabilecektir. Bunun önüne geçmek için ise aşama aşama onay şeklinde ilerlemesi yerinde olacaktır.

  Plan proje işi zor mu? Bu sorunun/ cevabını şöyle aktarabiliriz. Plan proje işi bütün detayları vermek gerçekten bir emek isteyen iştir. Yani başlı başına zaten mimari işler veya diğer yapı işleri de bir emek isteyen sabır isteyen ve zaman isteyen alandır. Tasarımcı içinde aynı süreç söz konusudur. Bilgisayar ressamı (3d uzmanı) proje üzerinde istenen tüm şartlar ve koşulları dikkatlice inceleyip ilerlemek zorundadır. Biz çok ucuza yaptıramaz mıyız? Öyle bilgisayar tasarımcıları vardır ki aynı projeyi bire bir gerçekçi sunarlar. Bazıları vardır ki maketmiş gibi sunarlar. Burada karar yine sizindir. Bizim bu konuda önerimiz kendinize şunu sormanız olacaktır. Sizin işinizden daha ucuza yapan birileri var mı? Var ise (istisnalar kaideyi bozmaz) sizin yine ucuza vermek zorunda olmayışınız gibi bizde de aynı duurm geçerlidir.


    Quote
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.