Reprap Marlin – Step Motor Dönme Hızını Fonksiyon ile Tanımlamak

Ana sayfa Forum Reprap, Kendin yap… Reprap Marlin – Step Motor Dönme Hızını Fonksiyon ile Tanımlamak

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Ömer tarafından 8 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar

Ömer
    Katılımcı

Kendi yaptığım 3d printer da marlin yazılımını kullanıyorum. Eksen step motorlarından Z eksenini tasarımım sebebiyle step/mm değerini kendi makinam için hesapladığım bir fonksiyon ile döndürebilmek istiyorum.Yani 400 step/mm gibi bir değer değilde x^2/2 step/mm gibi bir şey yapmak istiyorum. Problemim fonksiyonun makinanın z ekseninin o anki konumuna ve g-codlarda gelecek olan bir sonraki mesafeye bağlı bir denklem olması. Marlin z ekseninin mevcut değerini nerede tutuyor ve g-code değerlerini okurken bu bilgileri ilk olarak nereye kaydederek motorların dönme açısını hesaplıyor bunlar nerede bilmiyorum. Eğer bu ikisinin yerini bilirsem configuration.h dosyasındaki z hız değerine bu verileri çağırarak konuma bağlı hız değişikliğini sağlayabileceğim. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. İlginize Teşekkürler.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.