Solidoodle 3d yazıcı hakkındaki görüşleriniz.

Ana sayfa Forum Solidoodle Solidoodle 3d yazıcı hakkındaki görüşleriniz.

Bu konu 3 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  botmaker tarafından 3 yıl önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar

al_inventor
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    son zamanlarda 3D yazıcılar konusu ilgimi çekmeye başladı ve evde kullanabileceğim bir yazıcı almayı düşünüyorum.
    Fiyat olarak Solidoodle 3 yazıcıları ilgimi çekti. Solidoodle 3D yazıcılar hakkında bilgilerinizi ve yorumlarınızı alabilirmiyim.
    Belki bu konu altına uygun olmayacak ama yaptığım araştırmalar neticesinde Replicator klonu olan Wanhao Dublicator 3 ve Dublicator 4 serisi yazıcıları da fiyat ve performans olarak ilgilmi çeken cihazlar oldu. Dublicatror 3 cihazını görüp yazdırma testi de yapma olanağım oldu ve oldukça tatmin edici sonuçlar ile karşılaştım.
    Bu cihazlarla ilgili de yorumlarınızı paylaşırsanız memnun olurum.
    Yardımlarınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

botmaker
    Yönetici

@alinventor Ali bey 3D yazıcı piyasası oldukça kalabalık doğru tercih yapabilmek adına makineyi kabaca ne amaçla kullanacağınızı bilmekte fayda var. ayda 1-2 prototip model mi ? Hobi mi yoksa üretilen parçalar kullanıma yönelik mi olacak. Yada endüstriyel amaçlı mı kullanmayı düşünüyorsunuz. Kabaca bahsedebilirseniz seçiminizde yardımcı olabiliriz.

al_inventor
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    Fatih bey Bursa’dayım, İstabul’a gelmek kolay değil. Ancak uzun zamandır takip ediyorum 3D yazıcı konusunu ve bir tane yazıcıyı inceleyebilmek amacıyla da olsa almak istiyorum.
    botmaker arkadaşım, başlangıçta hobi olarak başlanacak olan serüven, ilerleyen zamanda endüstriyel amaçla kullanılmayı hedef almaktadır. Eğer planlanan hedeflere ulaşılabilirse farklı yatırımlar düşünülmektedir. Bu nedenle başlangıç olarak uygun fiyatlı ve ortalamanın üzerinde sonuçlar verebilen cihazlar düşünülmektedir.

botmaker
    Yönetici

Nihai hedefiniz endüstriyel, seri üretim vb ise biraz daha yatırım yaparak profesyonel makineleri araştırmanızı tavsiye ederim.

Neden?

Ticari olarak çıkan parçayı sattığınız zaman parçanın dayanımın mukavemeti ve ölçüsel özelliklerinden sorumlu olacaksınız. Bu saydıklarım maalef 5000TL civarı ve aşşağısındaki makinelerde sağlamak ciddi teknik bilgi gerektiriyor. Aslında bu forumu kurarkenki temel amacımız da bu bilginin yaygınlaşabilmesi.

Bir telefon kılıfı üretiminde bile 100 adet üretseniz yaklaşık olarak 30-40 ı telefona düzgün oturmayacak ve yüzeyde farklı farklı hatalar oluşturacaktır. 100 ün de de aynı kaliteyi sağlamanın yolları var ancak bunun için makineye, malzemeye çok hakim olmak gerekiyor. Bu teknikleri öğrenmek yerine her seferinde aynı sonucu veren bir makineye yönelmek daha mantıklı geliyor bence.

Nihai iş kolu kuyumculuk falan gibi 1mm altında hassasiyet gerektiren alanlarda ise zaten komple farklı teknoloji alanlarına yönelmekte fayda var.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.