z eksen ilk başladığında havada kalıyor katman atlarken fazla yükseliyor

Ana sayfa Forum Reprap, Kendin yap… z eksen ilk başladığında havada kalıyor katman atlarken fazla yükseliyor

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  YALTA tarafından 6 ay 4 hafta önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

Murat
    Katılımcı

Merhaba, Pruse i3 Steel topladım ayarlarını yaptım x ve y ekseninde sorun yok z kalibrasyonunuda yaptım a4 kağıdına göre ama z ekseni yazdırmaya başladığımda ilk katmandan itibaren 0.3 mm ayar yapacağına 2-3 mm kadar yukarda yazıyor elimle kafayı aşağı alıyorum fakat 2. katmana geçtiğinde tekrar 2-3 mm yukarı çıkarak havadan yazdırma yapıyor. Sorunu veya hangi ayarı eksik yaptım bulamadım internette bütün kurulum dökümanlarını okudum ama hiçbirinde böyle bir sorundan bahsedilmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Repetier firmware kullanıyorum belli başlı ayarlar haricinde değişiklik yapmadım.

YALTA
    Katılımcı

Henüz 3D printer sahibi değilim. Hala araştırma/bilgi edinme safhasındayım. Sorunuz ile ilgili belki ileri de sorun yaşayabilirim diye araştırma yaptım. Tahminim bu sorun kullandığınız step motorun adım miktarından yada repetier’de ki step ayarından da kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum. Öncelikle buraları kontrol etmeyi deneyiniz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.